Nosztalgia a januári estékre: top 5 kedvenc magyar animációs filmünk

Ha már az összes lehetséges streaming-csatornán keresgéltünk, és még mindig nem találtuk meg az esti néznivalót, itt az ideje visszarepülni az időben, és kis lurkónknak is bemutatni azokat a rajzfilmeket, amelyek szebbé tették gyermekkorunkat. Ezekből az ikonikus animációs filmsorozatokból állítottunk össze egy top10-es listát, amelyben a rangsorolás igénye nélkül listázzuk a régmúlt nagy magyar kedvenceit.

A Mézga család

Néha légy bolond, egy kicsikét! Elrepül úgy a szürke gond, Derül az ég. Van abba valami báj, Hogyha kacag a máj.

Kétségkívül az egyik legikonikusabb magyar televíziós rajzfilmsorozat, amely az 1960-as évektől egészen a ’80-as évekig élte igazi fénykorát. A rajzfilmsorozat Mézga Géza, felesége Paula, illetve két gyerekük, a tinédzser Kriszta és a legkisebb gyerkőc, Aladár mindennapjaiba nyerhetünk betekintést. A család gyakran keveredik hajmeresztő kalandokba, főleg miután felveszik a kapcsolatot „távoli” rokonunkkal, MZ/X-szel. Zseniális rajzfilm, szenzációs humorral.

Kérem a következőt!

Beszél majd az utókor, kiről? Ha-ha-ha, Doktor Bubóról!

Gondolom, senkinek sem újdonság Dr. Bubó neve. Az erdő bölcs orvosa egy fa tetején praktizál asszisztense, Ursula medve, közreműködésével. A minden állati gondot orvosló bagoly mellett pedig Csőrmester is az erdő segítője, aki a törvénynevében minden szabálysértőre lecsap!

Vuk

Fürge róka lábak, surranókis árnyak Hipp-hopp, jön Vuk!

Tamási Áron azonos című könyvének rajzfilm-adaptációja sok tévé előtt ülő gyerek és felnőtt szívébe belopta magát. A szívhez szóló történet főhőse az életrevaló kis róka, VUK (mint Vadászom Utamból Kotródj), akinek családját az ember kiírtotta, és teljesen egyedül kószál a nagyvilágban, míg nagybátyja, Karak, be nem fogadja. Mikor felnő, Vuk útnak indul, hogy megkeresse szülei gyilkosát. A megható fejlődésregényből készült rajzfilm manapság is páratlanul megállja a helyét, bárhol, bármikor.

Süsü, a sárkány

Én vagyok a híres egyfejű, a nevem is ennyi, csak Süsü. De én egyiket se bánom egyfejűként élem a világom

A Csukás István forgatókönyve alapján készült bábfilmsorozat az 1970-es és ’80-as évek meghatározó magyar filmsorozata volt, amelyet a 2000-es években is számtalanszor láthattunk adásban. A történet főszereplője nem más, mint Süsü, a jóindulatú sárkány, aki meggyógyítja ellenségét, ezért családja kitagadja otthonából. Az egyfejű sárkány az emberek földjére kerül, ahol külseje miatt mindenki fél tőle, ezért ott sem talál nyugalmat, sem pedig barátokat. A szerencse azonban mégis Süsü mellé szegődik, és a királyi udvarba kerül, ahol újabb meglepetések és kalandok várnak rá.

A nagy ho-ho horgász

Ha itt a nyár, ugye komám A szív a víznek szalutál És vígan lépked, akár a tornász Így megy a nagy ho-ho-ho-horgász

Ebben a magyar televíziós rajfilmsorozatban a nagy ho-ho-horgász és barátja, a Főkukac kalandjainak lehetünk tanúi. Csukás István és Sajdik Ferenc forgatókönyve alapján, Dargay Attila és Füzesi Zsuzsa rendezésében megjelent filmsorozat a ’80-as évek másik ikonikus sorozata, amely a mai gyerekeknek is épp annyi mókát tartogat, mint szüleiknek és nagyszüleiknek.

Olvasd el többi cikkünket is:

Te áruló vagy ártatlan lennél szívesebben? »

Helló Déli-sark! »

Pörgess, ha mersz! »

Összes cikkünkért kattints ide »